יום שבת, 29 בנובמבר 2014

שיטות למציאת מים בשטח בתנאי הישרדות

לפני שנים יצאתי לטיול בביצות הפאנטנל בברזיל והחלטתי שלא לקחת טיול מאורגן אלא לצאת לדרך עם תרמיל על הגב ומבלי ללמוד את השטח ולאן אני נכנס. באותה התקופה נהניתי ללכת בעקבות לבי וערכתי ניסויים רבים לבדוק מה יקרה ואיך יתפתח הסיפור של אותו יום. כך מצאתי את עצמי בהרפתקאות מטורפות עליהן תוכלו לקרוא במאמרים השונים שכתבתי ואני כותב באופן שוטף. אחד הדברים שהיו חסרים לי אז הן שיטות למציאת מים. למרות זאת הצלחתי למצוא מים רבים בשטח בצורה אינטואיטיבית ומצאתי את עצמי לא פעם שותה את מי הביצות ומנסה לסנן אותן ולשתות רק במקומות שבהם המים היו נראים לי נקיים. לא מומלץ אך במצבים שונים, הכרחי

כך נראיתי אז כשזיהיתי לפתע נחש אנקונדה ובמקום לברוח ממנו, שמתי את החצובה ורצתי אליו כדי לצלם את הרגע הנדיר.בכל אופן, כיוון שמים הם אלמנט כל כך גורלי בטיול החלטתי לרכז לכם דרכים שונות למציאת מים במצבי הישרדות כדי שתוכלו ללמוד, להיערך לקראת טיול השטח הבא שלכם ולהציל את חייכם במידת הצורך ובמצבי קיצון שאני מקווה שלא תגיעו אליהם. כיוון שהעולם הוא מקום הפכפך ולא צפוי כדאי להיערך לכל מצב אפשרי ולהתכונן אליו. אם תגיעו מוכנים יש סיכוי גדול שתשרדו ותישארו בחיים. 

הטיפ הגדול שלקחתי מסרטון זה הוא לקחת אתכם קשית שתייה.
כך תוכלו להגיע למקומות צרים כמו בורות, סדקים, קליפות של עצים וכדומה.

סרטון מצוין נוסף מראה כיצד ללכוד מים בעזרת בניית מערכת המייצרת מים בעזרת אידוי ולכידת טל.
שיטות אלו טובות יותר במצבים בהם אתם שוהים במקום אחד לזמן ממושך.איך למצוא מים במדבר?
בטיפ הבא תלמדו לעלות למקום תצפית גבוה כדי למפות את המקום ולזהות מקומות שבהם יש סיכוי גדול יותר למציאת מים.לכידת מים בעזרת אידויאיך לדעת האם המים ראויים לשתייה?
הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לדעת האם המים איכותיים וראויים לשתייה.איך לשאוב מים מבור מים או באר במצב הישרדות?
איך למצוא מים במדבר?מקווה שנהניתם מהמאמר
שתפו עם מטיילים נוספים ואנשים שיכולים להיעזר בשיטות ובטכניקות אלו כדי לשמור על חייהם.

אין תגובות:

פרסום תגובה

תודה על הזמן שהקדשת להגיב לבלוג הטיולים של עמית אופיר

למציאת המלונות הזולים ביותר