לטייל יותר

החלום להיות לחופשי


החלום שלי לטייל יותר סחף אותי במשך שנים ודחף אותי למצוא פתרונות יצירתיים להגשמתו. בגיל 21 בזמן שטיילתי בדרום אמריקה (בעיקר ברזיל) התאהבתי בחיי הנדודים ונשבעתי שכל חיי אמשיך לטייל כמה שיותר. אפילו נדרתי נדר שבכל שנה אסע לפחות ליעד אקזוטי אחד לתקופה ממושכת. מאז עברו כבר שנים רבות ואני עדיין מחויב לעצמי. עם הזמן ראיתי שיותר ויותר קשה לממש זאת. בנסיעתי הראשונה הייתי חייל משוחרר שזה עתה סיום את שירותו הצבאי. לא היתה לי מחויבות כלשהי והייתי חופשי לחלוטין. עם הזמן החלו להגיע מחויבויות נוספות כגון שכירות, ציוד שהייתי צריך לאחסן, חשבונות שוטפים של שירותים שצרכתי כגון טלפון, חשבונות, ארנונה, ועד בית ובנוסף אליהם הצטברו גם כל ההוצאות עבור העסק ביניהן: משרד הנהלת חשבונות, ציוד שרכשתי והייתי צריך לאחסן, ועוד ועוד הוצאות... 

נראה היה שמיום ליום החופש שלי התרחק ממני ונעלם. לאט לאט הוא הפך להיות רחוק יותר וכדי שלא ייעלם מטווח הראייה שלי אי שם באופק היה עלי להגביר את הקצב, להיות יותר ויותר יצירתי ולמצוא פתרונות שונים ומשונים כדי לעמוד בהתחייבות שלי כלפי עצמי.


בשנים הראשונות לאחר חזרתי מהטיול הגדול של אחרי צבא זה היה עדיין בגדר גבולות הסביר. באותם ימים גרתי בירושלים ולמדתי בבצלאל - האקדמיה לאומנות בירושלים. כדי לטייל כמה שיותר זמן במהלך השנה הצלחתי לשכנע בצורה יצירתית את מרבית המרצים והמורים שלי לבחון אותי כמה חודשים לפני סיום השנה כך שחופשת הסמסטר שלי התארכה באופן משמעותי. בנוסף באותם הימים התחלתי להניע את העסק הראשון שלי (ציור על חלוקי נחל ושיווקם לחנויות ולרשתות באופן מסחרי) וחודש, חודשיים לפני שנסעתי לחו"ל נאלצתי להכין כמויות גדולות של חלוקי נחל ולרכז אותם בחנויות שאיתן עבדתי כך שלמעשה הרווחתי כסף גם בזמן שהייתי בחו"ל. משנה לשנה שיפרתי את יכולות הייצור שלי וכן את יכולות השיווק שלי והצלחתי להרוויח יותר ויותר כסף בזמן שטיילתי, ולאט לאט הפנמתי יותר ויותר שהדבר אפשרי. מאז עברו שנים רבות ולאורך השנים ראיתי שעצם העובדה שאני מטייל יותר ויותר הופכת אותי לאדם טוב מעניין יותר. עצם העובדה שאני מטייל במקומות נוספים אני נחשף להמון דברים חדשים, לומד המון מיומנויות וכלים ופשוט אוסף מפעם לפעם עוד ועוד אוצרות שמסייעים לי לצמוח, להשתפר ולגדול, גם ברמה האישית וגם ברמה העסקית. 

בשנת 2014 החלטתי להפוך את התחביב האישי הזה שלי "לטייל יותר" ולהתמקצע בו עד שאהיה מומחה בתחום זה ואוכל להיות חופשי שוב לטייל כאוות נפשי, לנסוע מתי שאני רוצה, לאן שאני רוצה מבלי לחשוב פעמיים אם לצאת לטיול שחלמתי עליו או לוותר לעצמי עקב שיקולים כלכליים ומנטאליים. בשנה זו החלטתי לצאת למספר טיולים תכופים במהלכם, כתבתי ארבעה ספרים העוסקים באורח החיים שתמיד חלמתי עליו אשר מאפשר לי לחיות את חיי עם תשוקה רבה לעשייה שלי, מאפשר לי לבחור עם אילו לקוחות לעבוד ואילו פרויקטים לא לקחת, מאפשר לי לבחור מתי לעבוד ומאיפה לעשות זאת ולמעשה מאפשר לי לשלוט בחיי באופן מקסימלי. 

הנה שמות הספרים בסדרה זו:


בסדרת ספרים זו התייחסתי לארבעה מפתחות שיש לשים אליהם דגש כאשר רוצים לטייל יותר, להגשים יותר חלומות, לחיות מתוך תשוקה ולמקסם את הסיכוי שאכן נשיג כל מטרה ודבר שנרצה להשיג. 

המפתח הראשון או האתגר הראשון שדרש את התייחסותי היה נושא ה'זמן'. בעת כתיבתו יצאתי מנקודת ההנחה שכולנו רוצים יותר זמן ולכן קראתי לו "24/8 - יום נוסף בשבוע". במיוחד בעידן שבו אנחנו חיים, מרבית האנשים קורסים תחת הנטל ועומס המשימות. כאשר כתבתי את הספר ניסיתי להתחקות אחר שיטות העבודה שבהן פעלתי (בתת מודע ומבלי לשים לכך לב) אשר עזרו לי להגיע לשיאים מעניינים בחיי ולהספקים גדולים בזמנים קצרים. כך לדוגמה העובדה שציירתי על יותר מחצי מיליון חלוקי נחל וכתבתי עד כה למעלה מ 100 ספרים המתורגמים ליותר מ 30 שפות ופיתחתי מאות מוצרים הנמכרים בכל העולם סייעה לי לשפר בצורה משמעותית את ההתנהלות שלי במרחב הזמן בעזרת יותר מ 60 שיטות שהצלחתי להתחקות אחריהן ולשתף אותן בספר זה.

המפתח השני היה נושא המכירות ובניית מערך ההפצה לידע שיש לכל אחד ואחת מאתנו בראש. בספר הראשון דברתי על עשרה חוקים שעוזרים לי לחיות את החיים שלי בתשוקה. כמובן כל אחד שקורא את הספר יכול לעשות את ההתאמות הרצויות כדי לבנות לעצמו את אורח החיים המתאים לו אולם בבסיסנו אנחנו דומים זה לזה ולכן הספר מקנה עקרונות מסוימים שעליהם בנויה כל המשנה. ברגע שתצאו מהמרוץ ואופן המחשבה הכובל שאתם צריכים להתפרנס רק מהעבודה שלכם (גם אם אתם שונאים אותה) ותבינו שאתם יכולים להרוויח כסף ממגוון ערוצי הכנסה רבים חייכם יתחילו להשתנות. זו הסיבה שספר זה הוא ספר חובה לכל מי שרוצה ליצור לעצמו שליטה על חייו ושליטה על כמות ההכנסות שהוא מקבל באופן שוטף. 

הספר 'איך מכרתי מיליון ספרים' מסביר איך ניתן להרוויח כסף גם מהתחומים ומהדברים שאתם אוהבים לעשות. ברגע שתתחברו לתשוקה שלכם וביחד עם זאת לאופן היישום שתאפשר לכם להרוויח כסף מהדברים שאתם נהנים לעשות תוכלו להגיע ל"שליטה כלכלית" שתאפשר לכם צעד אחר צעד להתקרב לעבר החופש הכלכלי שלכם.   


המפתח השלישי החל להתקרב לשלב היישום וההטמעה של הדברים ברמה המנטאלית. במהלך העבודה שלי כיועץ אישי ועסקי נתקלתי לא פעם באנשים שיש להם משכורות גבוהות ומרוויחים כסף רב אולם בתחושה שלהם היו אנשים עניים לחלוטין והתנהלו מתוך מקום של חסכנות, קמצנות ופחד. הספר הזה נכתב כדי להתחקות אחר שיטות ודרכים לשפר את הדרך שבה אנחנו חושבים ולתת כלים פרקטיים מה ניתן לעשות כדי להתאמן בקונספט החדשני הזה שאדם יכול לטייל, לצאת מהמשרד, לעזוב את מקום עבודתו ובזמן זה להרוויח כסף. הספר "לטייל בעולם ולהרוויח כסף" גם נוגע בנושא ההכנסה הפאסיבית ומסביר כיצד אדם יכול לבנות לעצמו חופש כלכלי ושליטה על כמה כסף יוכל להרוויח במהלך חודש ובו זמנית גם לתכנן מראש ובצורה מסודרת כמה כסף יחליט להוציא באותו חודש. הספר מספק גם מידע חשוב לגבי הגשמת חלומות באופן כללי ונותן כלים לצאת מאזור הנוחות ולהתגבר על פחדים רבים שמנהלים אותנו ומונעים מאתנו לחיות את החיים שהיינו רוצים לחיות. כיום כשאני מנהל חיים בהם אני מטייל כאוות נפשי למקומות האקזוטיים ביותר בעולם אני יכול לומר לכם בכנות כי לסדרת הספרים הזו כוח עצום לשנות את חייכם מקצה לקצה.   המפתח הרביעי הוא אחד הדברים החשובים ביותר שהחלטתי לכתוב עליהם בסדרה זו כיוון שהוא מדבר על מערכת היחסים שיש לנו עם כסף. אם יצא לכם לראות את הסרט "הסוד" המדבר על התודעה של ה'שפע' ועל חוק המשיכה הפועל ביקום שמושך אלינו את הדברים שאותם אנחנו חושבים (מחשבה יוצרת מציאות) בטח הבנתם שאנשים עשירים פועלים בדרך אחרת מאנשים עניים בעיקר כיוון שיש להם תודעה אחרת וצורת חשיבה אחרת אשר מסייעת להם להגיע לתוצאות שונות לחלוטין מהם. הספר הרביעי בסדרה הזו פשוט עוזר לתקן את מערכת היחסים שלכם עם כסף ומלמד איך לשנות את צורת החשיבה שלכם כך שתצליחו יותר בקלות למשוך לחיים שלכם שפע. שלב זה הוא קריטי בעיני עבור מי מכם שרוצה לשנות את גורלו ומעוניין להגיע לתוצאות טובות יותר בחייו ולמי שרוצה לחיות טוב יותר ולהגדיל את טווח הדברים שבהם הוא חושק , כך שיהיו בגדר השגתם. לשם כך יש לשנות את החשיבה ואת המיינדסט שמפעיל אותנו. אנשים רבים טוענים שיקר לחיות כאן וכי יוקר המחייה מקשה עליהם להשיג את מבוקשם ומונע מהם להגשים את חלומותיהם. כאשר יש ברשותך כלים המאפשרים לך לייצר יותר הכנסה כשצריך ואתה מבין כי כסף הוא דבר שקל יחסית להשיג אז יש לך הרבה יותר פתרונות מעשיים איך לעשות זאת. 

לפני שנים ניסיתי להדליק בעצמי אש באמצעים טבעיים כדי לשפר את הסיכויים שלי לשרוד לילה קר אם אזדקק לכך ביום מן הימים. הספר הזה וסדרת הספרים השלמה הם היכולת הזו בדיוק - לשרוד את העסק ולצאת מתוך המצב ההישרדותי אל תודעה שונה של שפע.בקרוב יתפרסם המשך מאמר זה. 

אין תגובות:

פרסום תגובה

תודה על הזמן שהקדשת להגיב לבלוג הטיולים של עמית אופיר

למציאת המלונות הזולים ביותר