טיולי התנדבות

Volunteer in South Africa - Big 5 Wildlife Sanctuaryטיולי התנדבות הם הזדמנות לקחת חלק ממשהו גדול. משהו עוצמתי שלא תוכלו לחוות בשום מקום אחר. זו הצצה אל מאחורי הקלעים של הסיפורים האמיתיים ששומעים עליהם רק בחדשות ובסרטי נשיונל ג'יאוגראפיק. הזדמנות לתת מעצמכם משהו ולקבל פי מאות מונים יותר. בטיולי ההתנדבות אתם חוזרים הרבה יותר גדולים מאיך שהגעתם לטיול... 

טיולי התנדבות הם טיולים המשלבים חווייה עוצמתית ותרומה חברתית, לרוב עם עמותות וארגונים ללא מטרות רווח ששמו להם למטרה לשמור על העולם בדרך כזו או אחרת, לרוב במדינות מתפתחות אשר מאפשרות למתנדבים לקחת חלק בעשייה החברתית אותה הם מקדמים. Volunteer in South Africa - Big 5 Wildlife Sanctuary
לאחר שהצטרפתי לטיול ההתנדבות הראשון שלי הבנתי עד כמה הקונספט הזה הוא דבר חשוב ועד כמה משמעות יש לו עבור המטייל המתנדב ועבור הקהילה שבה הוא מתנדב. התחושה שליוותה אותי אחרי הטיול היתה עוצמתית ביותר וגרמה לי להרגיש כי מצאתי משמעות רבה לחיי. זה נשמע אולי מצחיק אבל נסו לדמיין כי קיבלתם בטיול אחריות למצוא את הקרנף האחרון עלי אדמות, לפני שציידי השוק השחור ימצאו אותו. בטיולי ההתנדבות תקבלו אחריות רבה ותוכלו לעזור ולהשפיע על כיצד ייראה העולם. 


טיולי התנדבות תמצאו בכל העולם, זו דרך מעולה להגיע למקומות שבחיים לא הייתם מגיעים אליהם בדרך אחרת. כיום מגוון האפשרויות להתנדב הם אינסופיות. תוכלו לסייע לקשישים ולילדים, לבנות בתי ספר, לתרום בתחום המקצועי שלכם, להתנדב בתחום החינוך וההוראה, לעבוד עם בעלי חיים נדירים, חיות בר וחיות משק הזקוקות לעזרה ואהבה. תוכלו לקחת חלק בפרויקטים מדעיים, לשפר את תנאי הסביבה בשכונות קשות יום ואפילו לשמור ולתחזק מבנים עתיקים דרכים בקצה העולם הזקוקות לשימור לדוגמת הפיורדים התלולים בנורווגיה.

טיול ההתנדבות הראשון שלי היה טיול בדרום אפריקה לשמורת טבע בבעלות פרטית אשר אירחה מתנדבים מכל העולם כדי לשמור על בעלי החיים אשר חיים בשמורה ובעיקר על 5 המינים הגדולים. מעבר לעובדה שיצא לי לראות מקרוב את כל בעלי החיים הפראיים קיבלתי הרבה מאוד הדרכות אישיות מאנשי המקצוע העובדים בשמורה ולמדתי המון. בנוסף גם הזדמן לי גם להתנדב בבית יתומים בו פגשתי ילדים מקסימים שעברו חוויות קשות מאוד ורק מחפשים תשומת לב ואהבה. טיול ההתנדבות שלקחתי בו חלק היה טיול שהשקתי ביחד עם חברת גו אקו המארגנת טיולים רבים מסוג זה בכל העולם. 


גם בעת ביקור שלי בזנזיבר הזדמן לי להגיע למרכז שימור וטיפול בבעלי חיים הנקרא Cheetah’s Rock
וגם שם פגשתי את האנשים המיוחדים שהקימו את המרכז ומנהלים אותו ביום יום. מקומות כאלו זקוקים לתרומות באופן שוטף. הטיפול בבעלי החיים, הציוד המיוחד הנדרש להם, חיסונים ושמירה מציידים המנסים כל הזמן לחדור ולגנוב את בעלי החיים או חלקי גוף יקרים שלהם כגון ניבים, עורות וכדומה גורמת למלחמה להצלת בעלי החיים להיות יקרה יותר ויותר. 

להבנתי חינוך הוא אחד האלמנטים החשובים ביותר במלחמה נגד הפרת האיזון בעולם והכחדת בעלי החיים האחרונים החיים בו אולם איננה הבעיה היחידה. אינטרסים כלכליים רבים מפרים את האיזון ומקשים על המשימה לשמור על כדור הארץ שלנו כמקום בטוח לנו ולדורות הבאים. זו הסיבה שכיום אני פועל רבות כדי לקדם טיולי התנדבות בעולם וכחלק מהעשייה שלי אני מחפש כל הזמן הזדמנויות לקחת חלק בפרויקטים מופלאים מסוג זה.

במאמרים נוספים שאני כותב כאן תוכלו לגלות איך לממן את הטיולים האלו ואיך תוכלו אפילו להרוויח כסף מהטיולים הללו, דבר שיוכל לסייע לכם להתפנות יותר ויותר לבניית אורח חיים שעליו אתם חולמים ובו זמנית יאפשר לכם לצאת מהלחץ הכלכלי והבעיה הרווחת אצל מרבית האנשים והיא בעיית היעדר החינוך הפיננסי אשר גורמת להם לומר משפטים כגון: אם היה לי כסף לגמור את החודש הייתי שמח לצאת לטיול כזה אבל בינתיים זה לא מתאפשר לי". 

כשאני שומע משפטים כאלו אני כואב לי כל כך על הפוטנציאל הבלתי ממומש שמשאיר את מרבית האנשים בעולם עניים ולא מאפשר לנו לצאת מתוך מעגל העוני אל תוך מקום חדש באנושות. מקום בו האנושות תחל לשקם את הפצעים המדממים של כדור הארץ. 

ככל שעובר הזמן פצעים אלו רק מעמיקים וחלקם כך נראה בלתי ניתנים לריפוי. 

אנסה לשתף אתכם בסיפור האישי שלי ולספק לכם נקודת הסתכלות חדשה שאולי תאיר מעט על האופן שבו אתם רואים את העולם ואת עצמכם.

אשמח לענות על שאלות וכמו כן אתם מוזמנים לפנות אלי באופן אישי.

למציאת המלונות הזולים ביותר